Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Insan vücudu gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Insan vücudu gormek tabiri

Bedenin temizliği ve kuvvetliliği, din ye insanın kuvvetliliği ve metaneti ile tabir edilir. Cesedinin yılan cesedi olduğunu görmek, rüyayı görenin herhangi bir kimse için gizlediği düşmanlığını aşikareye vurur. Koyun ve koç gibi kuyruğunun olduğunu gören kimsenin bir çocuğu olur ve koyun ve koçla geçimini temin eder. Cesedinin demir ve balçıktan olduğunu görse ölür. Zararsız olarak vücudunda fazlalık olduğunu görenin, üzerindeki nimetler ziya deleşir.
Tırnağı ile cesedini kazdığını gören kimse, akrabalarından halini gözetmelerini talep eder ve onlardan güçlüklerle karşılaşır. Cesedinde-ki uyuzu kaşıdığını ve kaşıntının dinmediğini görse, ehil ve akrabasından giriftar olacağı mihnet ve meşakkate delalet eder. Kaşınmasıyla uyuzun sükunet bulduğunu gören kimse, büyük hayra nail olur.
Vücudun semizlik ve büyüklüğü malın ve şerefin ziyadeliğine, zayıflık ve zebunluğu ilim ve malm noksanlığına delalet eder. Bazen de sevmediği ve karşılaşmayı kerih gördüğü kimse ile bir arada toplanmaya delalet eder.
Rüyada cesed, insanın, cesedi mesabesinde olan elbise, zevce, mesken, sevgili ve evlad gibi şeylere, sultan, amir ve efendi gibi kendilerine iltica ettiği kimseler üzerine delalet eder.
Cesedin güzelliği, temizliği ve kuvveti, tabirde zikri geçen kimse-erin hallerinin güzelliğine delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..