Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Inci gerdanlık gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Inci gerdanlık gormek tabiri

Rüyada görülen inci gerdanlık kadınlar için güzellik ve zinetleridir. Inci ve mercanla dizilmiş gerdanlık incinin temizliği, güzelliği ve çokluğu miktarınca Kur'an'ı ezberlemekle beraber takvaya ve Allah (C.C.)'dan korkmaya delalet eder.
Gerdanlıkta bulunan değerli taş, rüya sahibinin amelinin özü ve kavuşabildiği son noktasıdır.
Kadının gerdanlığı kocası veya çocuğudur.
Erkek bir kimsenin, boynunda inciden gerdanlık görmesi, eğer o kimse Kur'an öğreniyorsa, onu ezberler. Islam hukukunu öğrenmeye çalışıyorsa, onu tahsil eder. Eğer bir şey söz vermişse, sözünü yerine getirir. Böyle bir şey yok ve kendisi de bekarsa, Kur'an'ı güzel okuyan bir kadınla evlenir. Eğer hamile olan hanımı varsa, alim veya hakim olacak bir erkek çocuk doğurur. Ancak gerdanlığın ipliği kesilmiş ve dizisi dağılmış olursa, bu takdirde eğer rüya sahibinin vadettiği bir şey varsa, vadinden döner, eğer hafızsa, hıfzmı unutur. Bunların hiçbiri onda yoksa bilgisi zayi olarak elinden gider.
Rüyada muhtelif diziler bir araya gelse onlardan mücevheratla ilgili dizüer Kur'an'a; inci dizileri Resulullah'ın (S.A.V.) sünnetlerine ve diğer kıymetli diziler de, hikmet, doğru söz ve fıkıh ilmine delalet eder.
Bir kimse rüyada üzerinde bir veya iki kelep inci olduğunu görse, — dizilmiş incinin tabiri Allah (C.C.) kelamı veya doğru sözden ibaret olduğundan — o kimse hafız olur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..