Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Islam alimi gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Islam alimi gormek tabiri

Bir kimsenin rüyada, Islam alimlerinden bir alimi görmesi, kadri yüksek herkes tarafından iyi bir şekilde övülen ve bildiği şeyle amel ettiği için bir müjdedir.
Rüyada alimleri görmek, rüya sahibinin ilminde ilerlemesine delalet eder. Çünkü alimler yeryüzünde Allah (C.C.)'ın vaizleridir. Islam alimlerini görmek, bolca va'zetmeye, ferahlık ve sevince delalet eder. Salih kimseleri görmek, dinde salih bir adam olduğuna delalet eder.
Alim ve fakih olmayan bir kimse rüyada alim ve fakih olduğunu, kendisinden bir şeyler öğrenildiğini ve söylediği şeylerin de kabul edildiğini görse, o kimse bir bela ve hastalığa mübtela olur ve hastalığı halka anlatır, onlar da bunu kabul eder.
Bir kimse rüyada Islam alimlerinden birisini bir yerde görse ve o yer halkı da üzüntü, keder ve kıtlık içerisinde iseler Allah (C.C), onları o sıkıntılardan kurtarır. Bir yerde fakih veya tanınmayan bir alim görse, o yere bir doktorun geleceğine delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..