Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Eşek [vahşi] gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Eşek [vahşi] gormek tabiri

Rüyasında vahşi bir eşeğin üzerine doğru geldiğini gören; ganimet elde eder. Vahşi eşeğin arkasını dönüp gittiğini görmek ise; mal kaybıdır. Vahşi bir eşeğin üzerine binen, büyük bir günah işleyerek islamdan sapar. Sayet hayvan binicisine itaat etmezse o şahıs işlerinde güçlük çeker, üzüntü ve sıkıntıya uğrar.
Iki vahşi eşeğin birbirleriyle kavga ettiğini görmek; rüya sahibi yüzünden iki fasık yani günahkar insanın kavga edeceğine işaret eder. Vahşi bir eşeğin evine geldiğini görenin hanesine dinden uzak bir adam gelir.
Kirmani demiştir ki: Vahşi eşek; cahil ve ahmak bir adamdır. Etini yemek; çok mala delalettir. Üstüne bindiği vahşi eşeğin düştüğünü gören, istediğine nail olamaz. Gözleri kör bir vahşi merkebe binmek; çok şey kazanmak-tır. Vahşi eşek başı alan; çok mal alır yahut şerefli bir adamla sohbet eder, ondan hayır ve menfaat görür. Vahşi eşeğin derisi, tüyü, kemiği, eti; mal ve ganimettir. Sütü ibadet çokluğudur. Vahşi eşeğin kendisinden kaçtığını gören, islamdan ayrılır. Fesatlar zümresine intikal eder.
Bazı tabirciler için vahşi bir eşeğe binmek; haktan batıla sapmaktır. Böyle bir hayvanın etini yemek, sütünü içmek; şerefli bir adamdan menfaat görmektir.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..