Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Cihad gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Cihad gormek tabiri

Rüyada harp etmek çoluk çocuğunun rızkım temin etmek için gayret göstermeye, güzel isimle medh edilmeye delalet eder. Bazı tabirciler, cihad, rızkın genişliğine delalet eder dediler. Bazı kere de hayır ve sevap yoluna gitmeye, asi ve inatlarla münakaşa ve mücadeleye delalet eder.
Bir kimse cihad etmeye gittiğini görse, fazilet ve zenginliğe, ahirette yüksek derecelere nail olur. Allah yolunda harbedip küffarla dövüştüğünü görse, evlat ve ailesi hususunda cehd ve gayret içinde bulunur. Çünkü dövüşmeye gayret, kazanca gayrettir. Kendisini silah ile beraber harp ediyor görse, namazını kılan, zekatını veren gayretli bir Müslüman olduğuna delalet eder.
Birtakım kimselerin cihad için yola çıktıklarını görse, o kimselerin, kurtuluşa, zafere, makam, izzet ve kuvvete erişmelerine delalet eder. Kılıcını sağa sola sallayarak tek başına düşmanla dövüştüğünü görse, o kimse düşmanları üzerine nusret ve zaferle galip gelir. Allah yolunda öldürüldüğünü görmek, rahat ve sevince ve kolaylıkla rızka nail olmaya delalet eder.
Harp içerisinde olduğunu fakat harpten yüz çevirdiğini gören kimse, aile ve akrabaları hususunda cehd ve gayretini, onların hallerini islah için gösterdiği çalışmasını terk eder, dininde bozukluk meydana çıkar ve dünyada aşiret ve kabilesine tefrika ve dağınıklık isabet eder. Harbi kazandığını gören kimse ticaret ve kazancında faide görür.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..