Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Çadır gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Çadır gormek tabiri

Rüyada görülen çadır, yolculuğa, kabre yahut zevceye veya eve delâlet eder. Çadırların çokluğu bulutlara delâlet eder. - Bir kimse kendi üzerine bir çadır kurulduğunu görse, sultan ise saltanatı ziyadeleşir. Eğer orduya mensupsa bir memuriyete tâyin edilir. Tüccar ise yolculuğa çıkar hayır ve şerefe ve güzel bir cariyeye nail olur.
Kendi çadırının yanında beyaz bir çadır görse, o kimse iyilikle emreden kötülükten nehyeden ve büyük günahtan tevbe eden. bir adam olduğuna delâlet eder. Kendi çadırında ayın bulunduğunu gören kimse taze delikanlı veyahut sultan evinden bir cariyeye âşık olur. Bir kimse kendisi için bir çadır görse kendisi de piyade olsa o kimse atlı olur, yahut bir askerin kumandanı olur.
Rüyada görülen çadır, ona giren kimse yahut kendisine mahsus olarak kurulan kimse için mülke delâlet eder. Eğer mülke ehil ve müstahak değilse sultan taraündan izzet ve yüksekliğe nail olur. Büyük çadır ve kubbelerin tabiri çadırın tabirinden aşağıdır. Rüyada görülen ve bilinmeyen beyaz çadırlar şehitlerin kabirleridirler. Yeşil çadırların da tabiri böyledir.
Bir kimse bir çadırdan ayrılık suretiyle çıksa o kimse devletten ve yücelikten çıkar. Işten atılarak yardımcılarından ayrılır. Kendi çadırını dürülüp toplanmış görse, ömrünün tükenmesine delâlet eder. Rüyada kubbe, kadındır.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..