Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Çardak gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Çardak gormek tabiri

Rüyada, çardak görmek: «Onlar, emin (ve mutmain) en yüksek makamlardadırlar.» (*) mealindeki ayetin işaretince, korkudan emin olmaya delalet eder.
Rüyayı gören bekarsa, evlenir. Evli ise çocuğu olur veya hanımı üzerine bir cariye alır. Çardak, önder ve mütedeyyine güzel bir kadına delalet eder. Eğer çardağı uzaktan görse, yükseklik, sevinç ve ululuğa delalet eder. Gördüğü çardak çamur ve topraktan yapılmışsa, sevinç içinde yükseklik ve dindir. Iki veya daha fazla çardağı ve kendisinin de orada olduğunu gören kimse, korktuğu şeyden emin olur.
Rüyada evinin üzerine bir çaıdak yaptığını ve hanımı da onu o binayı yapmaktan menettiğini gören kimse, hanımı üzerine bir daha evlenir veya bir cariyeyi yatağına alır. Eğer hanımım, evi üzerine yaptığı çardaktan memnun kaldığını görse, bu durumda o çardak rüya sahibinin dünyalığının artmasına ve yücelmesine delalet eder.
Rüyada bilmediği bir çardağa çıktığını gören kimse, korkuda ise korktuğu şeyden emin olur. Hasta ise, cennete gider. Bunların hiç biri onda yoksa, o kimse şeref ve sevince erer veya kahır ve galebesi veya ilmi yahut bir camide imam olmasından dolayı bir kavme reis olur.
Bazı tabirciler, fakir olan bir kimse, yeni bir çardak içerisinde olduğunu görse, zengin olur. Eğer zenginse, malına zarar ve ziyan erişir. Fakir olan bir kimse, eski bir çardakta olduğunu görse, o kimsenin fakirliği, zengin ise serveti artar.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..