Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Çakır kuşu gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Çakır kuşu gormek tabiri

Rüyada çakır kuşu görmek, erkek çocuğa ve kadri yüce, heybetli, şerefli ve zalim bir padişaha delalet eder. Çakır kuşunun yavrusu, değerli bir çocuktur. Çakır kuşunun, kendi ardına düştüğünü gören kimseye yiğit birisi kızar. Çakır kuşu zalim, kuvvetli ve şiddetli bir kimseye de delalet eder. Çakır kuşunu sakin bir halde görse, ganimet elde eder.
Avlanılan her hayvanın tabiri de böyledir. Çünkü onlar av ve ganimet için yaratılmıştır. Rüyada avcı bir doğana rasgeldiğini ve doğanın kendisine itaat ettiğini görse, memuriyete nail, dini bozulmakla da zalim birisi olur. Avcı olmayan ve kendisine itaat etmeyen bir doğana rastladığım gören kimsenin, —bulûğ çağma ermeden — ölecek erkek bir çocuğu olur.
Çakır kuşu, izzete, saltanata, düşmana galip gelmeye, arzulara kavuşmaya, evlad, hanım, köle, cariye ve güzel şeylerle bezenmeye,sıhhata ve üzüntülerden kurtulmaya delalet eder. Bazan da çakır kuşu — diğer kuşları avladığından dolayı— ölüme delalet eder. Doğan kuşu, hapsedilmeye, kelepçe vurulmaya, az yiyip içmeye delalet eder. Talim ettirilmiş çakır kuşu, diğerlerine nisbetle halkın güzel konuşmasına delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..