Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Perde gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Perde gormek tabiri

Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Devlet idarecisi için yeni perde görmek; ferah ve sevinçtir. Ahali için üzüntüdür. Eski perde ise, bu yorumun tam tersidir. Yani idareci için, gam ve keder, halk için; selamettir.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Rüyada perde görmek; kadın yüzünden üzülmektir. Dükkan kapısında perde görmek; geçim sıkıntısıdır. Evin kapısında perde görmek; dünyevi bir konuda üzülmektir. Eski ve yırtık perde; kısa bir üzüntüdür. Yeni perde ise, uzun zaman devam edecek sıkıntıdır. Boyuna yırtılmış bir perde gören, çabucak selamete çıkar. Enine yırtılmış perde, sahibinin namusunda meydana gelecek noksana işarettir. Bir köpeğin perdeyi yırttığını gören, alçak birinden yardım ister. Siyah perde; hükumet tarafından üzülmektir. Yeşil perde; hayırdır. Mescid ve cami kapısında perde görmek, din cihetinden endişeye işarettir. Korkuda olan bir insanın perde görmesi, emniyetle tevil olunur.
Bazı tabircilere göre, perdeyi asıl yerinin haricinde görmek; sıkıntı ve korkudur. Perdenin kötü bir yerde olması daha da fenadır. Kalın perde bu yorumu kuvvetlendirir. Bir perdeyi yerinden çıkarıp götürdüklerini gören, üzüntüden kurtulur. Bir kısım tabirci ise, dindar bir insanın perde görmesini dedikodu ve günahlardan korunmakla yorumlamışlardır.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..