Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kilit gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kilit gormek tabiri

Bu rüya din ve dünya ile alakalı arzuların husulüne ve selamete delalet eder. Kilidin rahatça açılması; işlerin kolaylıkla yürümesiyle ve Hacla yorumlanır. Kilidi açmakta güçlük çeken, işlerinde müşkülata uğrar. Güçlük çeker.
Cafer-i Sadık buyurmuştur ki: Kilit rüyası şunlarla tabir olunur: Bir işin husulü meydana gelmesi, kuvvet, hac, menfaat, zevce ve itimat. Bir rivayete göre kilit yapmak; dalalete, başka bir görüşe göre, salah yani selamet ve muhafazaya işarettir. Kilit ve anahtarların konulduğu yer, zevce ile tabir olunur. Kilide bir şey soktuğunu gören; ya evlenir yahutta emniyette olur. Bir kapı üzerine kilit vurduğunu gören, karısını çok kıskanır. Boynuna ağır bir kilit konulduğunu görmek; hayır değildir. Ayaktaki kilit; bukağı gibi tabir olunur. Madenden yapılmış bir kilit görmek; o madenin temsil ettiği kadınla yorumlanır. Ağaçtan mamul kilit görmek; hayır değildir. Kilidi münafık birinin elinde görmek; zulüm ve küfürde çok ileri gitmektir. Cimri birinin elinde kilit görmek; hasisliğinin artmasına işaret eder. Dindar bir insanda kilit görmek; hayır ve berekettir.
Dükkanlar üzerinde kilit görmek; kesatla yorumlanır. Iyi bir maddeyle kilidi kırmak hayırdır. Kötü bir şey kullanmak suretiyle kilit kırmak; fenadır.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..