Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Pınar gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Pınar gormek tabiri

Rüyada tatlı sulu, berrak bir pınar görmek; kıymetli ve cömert bir şahısla tabir olunur. Suyu acı ve bulanık bir pınar görmek ise, bunun tersidir. Bir pınarı, asıl yerinden başka bir mahalde ve taşkın bir halde görmek; o bölge halkı için musibet habercisidir. Pınar suyuyla elini yüzünü yıkadığını, onu vücuduna sürdüğünü görmek; feraha çıkmaktır. Pınarın yatağında gür bir halde aktığını görmek; orada yaşayanlar için hayır ve ni'mettir. Pınarın kuruması, mühim bir şahsiyetin sonudur.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Kıymet, felaket, üzüntü, uzun ömür ve hastalık. Pınarın suyunun acı ve sıcak olması, hastalığa işarettir. Suyun parlaklığı, uzun ömürdür. Rahat geçimdir.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyasında evinden bir pınar çıktığını gören, kadın yüzünden üzülür. Ama, sonu hayırdır. Pınarın duvardan çıktığını gören, erkek yakınları yüzünden kedere uğrar. Evinden çıkan pınarın bütün evi doldurduğunu gören, her bakımdan selamet bulur. Bir yerden pınar çıktığını gören, işe girer.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında bir pınarın kaynağından su içen, üzüntüye düşer. Üstüne pınar suyunun döküldüğünü gören, feraha çıkar. Sifaya kavuşur. Saf, temiz bir pınar güzel bir hayattır. Pınarı yatağından başka yerde gören, sıkıntıya uğrar, hastaysa vefat eder. Temiz bir pınarın evine aktığını görmek; iyidir. Pınarın kuruması, işlerin bozulmasıdır. Pınardan süt, bal vb.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..