Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Muharrem ayı gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Muharrem ayı gormek tabiri

Eğer rüya, bu ayda görülürse, bu rüya hatasız salih bir rüyadır. Rüyada Muharrem ayını görmek, sıkıntıdan, hapislikten kurtulmaya ve hastalıktan şifa bulmaya delalet eder. Eğer bu rüyayı gören kavim ve kabilesinden ayrılmış veya gurbete gitmiş olursa, —Yunus (A.S.)'ın bu ayda balığın karnından çıktığı kıssaya binaen— kavim ve kabilesine ve memleketine döner. bazen da rüya sahibi, adil bir kişinin ölümü gibi büyük bir fitneyi veya bir alimin zuhurunu müşahade eder. Çünkü Cenab-ı Hak Adem Havva (A.S.) yı o ayda yaratmıştır.
Eğer rüya sahibi günahkar ise, tövbe eder. Çünkü o ayda Adem (A.S.)'ın tövbesi kabul edildi.
Eğer rüya sahibi yükseklik ve şeref arzusunda bulunuyorsa, bu arzusu yerine gelir. Çünkü Cenab-ı Hak Idris (A.S.)'i o ayda yüceltti.
Eğer bu rüyayı gören deniz yolculuğunda ise, hava rüzgarsız olur veya boğulmaktan da korkansa kendisi ve beraberinde bulunanlar bundan kurtulur. Zira Nuh (A.S.)'ın gemisi, o ayda Cudi dağı üzerine oturdu.
Eğer rüya sahibi çocuğunun olmasını arzu ediyorsa, salih bir çocuğu olur. Zira ibrahim ve Isa (A.S.), o ayda dünyaya geldiler.
Rüyayı gören sıkıntıda > ise, bundan kurtulur veya düşmanından emin olur. Zira Cenab-ı Hak Ibrahim (A.S.)'ı o ayda Nemrud'un ateşinden kurtardı.
bazen da rüya sahibi bid'at ve sapıklıktan dönmekle Allah'a tövbe eder ve günahlarından kurtulur. Zira Allah'ü Teala o ayda Davud (A.S.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..