Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Atmak gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Atmak gormek tabiri

Bir kimsenin rüyada mancınıkla bir şey attığını görmesi, zulüm ve hiledir. bazen bu rüya, ulemaya iftira etmeye ve onları rezil etmeye yahut namuslu kadınlara iftira ederek onları ta'n etmeye delalet eder. bazen da mancınık görmek, mancınığın kurulmuş olduğu yere bir fitnenin gelmesine delalet eder.
Rüyada ok atmak, ırz ve namus hakkında bir garazdan dolayı söz söylemeye, bazen da elçi ve vekil vasıtasıyla bir işin yerine getirilmesine delalet eder. Atılan oklar demir olursa, gönderilen elçi ve vekilin iyi birer insan olduklarına ve maksadın hasıl olmasına delalet eder. Eğer oklarda demir yok a talep ettiği şeyde ümitsiz olur.
Rüyada iki grup insanların birbirlerine ok attıklarını görse, bunlardan isabet ettirenlerin düşmanlıklarında hak üzere olduklarına, isabet ettirmeyenlerin ise, düşmanlıklarında haksız ve batıl olduklarına delalet eder. Rüyada halka ok attığını gören kimse onlar hakkında kötü ve yaramaz söz söyler.
Bir kimse rüyada ok attığını fakat hedefe isabet ettiremediğini görse, o kimsenin lisanının pis olup, halkın ırz ve namusuna dair kötü «öz söylemesine delalet eder. Bir hedefe ok atıp isabet ettiğini gören kimse arzu ettiği ve meydana gelmesi için mektup yahut elçi gönderdiği bir hususta muradına nail olur.
Bir kimse rüyada bir insana ok atsa ve ona isabet ettiremezse, o insan hakkında batıl söz söyler ve ona haksız yere bir şey isnad eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..