Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Medine-i münevvere gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Medine-i münevvere gormek tabiri

Medine din ve dünya hayatı için hayırdır. Harem-i Nebi'de bulunmak, selamet ve berekettir. Harem-i Serif'in kapıları önünde veya Hücre-i Saadet'in kapısı önünde durup tevbe eden; istiğfar etmeye muvaffak olur. Hz. Peygamber Efendimizin kabirlerinden nur yükseldiğini görmek; büyük hayır ve şereftir. O'nun mübarek kabirleriyle, minber arasında durmak; Cennet ehlinden olmaya işarettir. Buralarda yakışıksız bir şey görmek, iyi değildir.
Kabr-i Nebi'yi evinde gören, şefaate mazhar olur. Buraları süpürmek, yıkamak; iki cihanda mes'ut olmaya delalettir. Hücre-i Saadete arkasını dönüp oturan, sünneten uzaklaşır. Burada ağlayan, şefaate nail olur. Çok sevinir. Hz. Peygamberimiz (S.A.V.)in sahabelerinden birinin kabrini ziyaret ettiğini gören, O'na tabi olur.
Cafer-i Sadık, bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Emniyet, rahmet, selamet, mağfiret, güzel rızk, Cennet, doğru yol, Medine-i Münevvere'ye gitmek üzere yolda olduğunu gören, hidayet bulur. Haremde oturmak, hutbe dinlemek, namaz kılmak; daima büyük sevaba ve hayra delalet eder. Haremyenden birinde komşu olduğunu görenin, ibadeti devamlı olur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..