Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Mancınık taşı gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Mancınık taşı gormek tabiri

Rüyada mancınık taşı, bir şeyin tebliği için gönderilen adamdır. Sultanın birisine taş attığını görmek, sultan tarafından kalbi katı merhametsiz bir elçinin o adama gönderilmesine delalet eder. Dağın üzerinde ve tepesinde görülen sert kayalar, dince kalbi katı adamlardır.
Kuvvetini denemek için mancınık taşını kaldırdığını gören kimse şecaatli ve kuvvetli birisiyle muarazada bulunur. Taşı kaldırırsa o kimseye galip gelir. Taşı kaldırmaktan aciz kalırsa, mağlup olur.
Rüyada başına başkalarmın taş attıklarını gören kimsenin reisinin kendisine sığınıp itimad etmesine, rüyayı görenin kemali ve zenginliğinden dolayı, kulak verip dinlemesiyle düşmanlarma galip geleceği bir nasihati, mezkur reise yapmasına delalet eder. Eğer tabirin bu şekilde ihtimali yoksa, o kimse reisi için dost olur ve ona vaaz eder.
Kendisine dağın tepesinden taş atıldığını görse, o yerde meydana gelecek zulmün melikin kulağına kadar gelmesine delalet eder.
Sapanla birisine taş attığını gören kimse, taş attığı kimseye hak ve sevap olan bir şeyde katı kalplilik eder. Kadınlardan birisinin kendisine taş attığını gören kimseye, sihirbaz kadınlar tarafmdan hile yapılır.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..