Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kusmak gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kusmak gormek tabiri

Rüyasında kolaylıkla kustuğunu gören, tevbe eder. Allah-ü Teala'ya yönelir yahut hakkı sahibine verir. Müşkülatla (zorluk çekerek) kusmak; eziyete delalet-tir. Bu rüyayı gören, hastaysa; vefat eder. Hamileyse çocuk düşer. Kustuğunu yiyen, sözünden döner. Bağışladığını geri alır. Bir rivayete göre rüya, cimrilikle yorumlanır. Kusmak istediği halde kusamamak tevbede güçlüktür. Rüya sahibi tevbe etse de günah işlemeye devam eder.
Kusmak istediği halde, kusamadığını yahutta ağzından tiksinilecek bir şey çıktığını gören, hastalanır. Kusmuğunu balgam zannedip ağzında tutan, borcunu vermez. Bal kusan, tevbe eder, sağlıklı yaşar. Kustuğu şey siyahsa, üzüntüden kurtulur. Karnındaki şeylerin hepsini kusan, helak olur.
Cafer-i Sadık, bu rüyayı şunlarla yorumluyor: Tevbe, pişmanlık, zarar, selamet, emaneti iade, darlık, sıkıntı, müşkülat. Oruçlu olduğu halde kustuğunu gören, borcunu verir. Kusarak ağzından inci çıkardığını gören, Kur'an-ı tefsire ve okumaya muvaffak olur. Buna ehil değilse hayırlı söz söyler. Bal kusan, tevbe eder. Kusmamak için kendini tutan, mümkün olduğu halde borcunu ödemez. Süt kusan, islamdan ayrılır. Koyu bir şey kusan eşyasını kaybeder. Kırmızı renkte bir şey kusan, tevbe eder. Dindar birinin aynı rüyayı görmesi, iyi halinin devamına işarettir. Renkli şeyler kusan iyi huylu güzel bir çocuğa kavuşur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..