Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kamçı gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kamçı gormek tabiri

Rüyada görülen kamçı, rüya sahibinin ihtiyaçlarının bitmesine ve arzu ve isteğine erişmesine ve düşmanını kahretmesine delalet eder. Kamçı, çocuğa, haline uygun ve müsait arkadaşa delalet eder.
Bir kimse rüyada gökten 'kamçı indiğini görse, Allah (C.C.) 'ın gazabına ve azabına delale; eder.
Kamçı, sultandır. Bir kimse rüyada hayvanın kuyruğunun kesilip güzel bir şekilde kamçı yapıldığını görse, o kimse kemal ve heybet sahibi büyük bir sultana yakın olur ve sultan onu bir yere vali tayin eder. Kamçı, kesilip güzel bir şekilde yapılmış değilse, o kimse öşür ve zekat toplamaya memur edilir. Vurduğu zaman kamçı kırılsa saltanatı gider. Yarılsa saltanatı kat kat olur.
Bir kimse kendi kamçısıyla merkebini dövse, o kimse geçimi hakkında Allah-ü Teala Hazretlerine (C.C.) duada bulunur. Kırbacıyla kendi bindiği atını döverek koşturmak istese, o kimse acele yapılması gereken çetin bir işinin meydana gelmesi için Allah-ü Teala'ya (C.C.) dua eder.
Bir kimse bir kamçıya rastgeldiğini görse, sözü geçen, sultana yakın olan ve Arap olmayan bir adamdan yardım talebinde bulunur.
Bir kimse rüyada, istediği gibi gezen ve aşayan bir adamı kamçı ile dövdüğünü görse, o kimseye vuaz ve nasihat eder. Eğer dövmesiyle o adama bir ağrı veya bir titreme gelmişse, o adamın vaaz ve nasihatinin onun üzerinde tesiri meydana gelir ve yaptığı günahlardan tevbe-istiğfar eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..