Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kapı mandalı gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kapı mandalı gormek tabiri

Rüyada kapı mandalı görmek, yola çıkmaktan ıztırap duyan yaramaz hizmetçiye delalet eder. Ağaçtan olan mandal, hile ile yapılan fetih ve zafere delalet eder.
Bir kimse rüyada kapısını sürgü ile kilitlenmiş olduğunu görse, o kimsenin dünya işlerini korumaya muktedir olmamasına delalet eder.
Bir kimse rüyada kapısının kapanmasını istediği halde kapanma-sa, o kimsenin aciz kaldığı bi.:' şeyden imtina etmesine delalet eder.
Gazi olan kimse, kapalı olan bir kapıyı açtığını görse, bir kaleyi deler veya fetheder. Eğer kapalı olan bir kapıyı başkasınm açtığmı görse, o gazi o adam vasıtasiyle hile tertip ederek bir kaleyi delmeye muvaffak olur ve o adam tarafmdan gaziye hayır kapıları açılır.
Kapı arkasına vurulan sürgü, bazan çocuğa veya kötürüm zevceye yahut ağır yürüyen hayvana delalet eder. Bazan sürgü korkudan emin olmaya, düşmandan korunmaya ve gömülü mala veya kabirde bulunan ölüye bazan da, sihire, sırları gizlemeye ve yolculuktan geri kalmaya delalet eder.
Rüyada yanında sürgü bulunduğunu gören kimse fakir ise, zenginliğine, perişansa, azil olacağına delalet eder. Bazan sürgü, zinadan olan çocuğa veya bir yere bırakılmış ve atılmış bir çocuğa delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..