Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Demir kürek gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Demir kürek gormek tabiri

Rüyada demir kürek görmek, hizmetçiye ve menfaata delalet eder. Çünkü demir kürek, toprak ve çöplüklerin hepsini sürüp götürür. Toprak ve çöplük ise, malla tabir edilir. Demir küreğe ise, yanında toprak ve çöplüğü bulunan kimse muhtaç olur.
Demir kürek, bekar ve cariye satın alma arzusunda olan kimse için nikaha ve cariye edinmeye, -ziraat sahipleri için hububat ve ziraatini toplamasına ve selem (Peşin para ile veresiye mal,alma.) yoluyla alış veriş yapan kimse için de malını alacağına dair müjdeye delalet eder. Özellikle demir kürek ile toprak ve çöplük veya samanı süpürüp temizlerse elde edilecek menfaatin çok olmasından taaccüp edilmesine delalet eder.
Bazan demir kürekle süpürmek iştahlı olmaya delalet eder. Çünkü demir kürek süpürdüğü şeyde geriye bir şey bırakmaz. Bazan demir kürek geceye delalet eder. Bazı tabirciler, demir kürek geceye, bazıları da kendisiyle iş yapılıyorsa çocuğa, iş yapılmıyorsa hizmetçiye delalet eder, dediler.
Demir kürek hayır ve hasenatı meşakkat ve zahmeti ihtiyar eden kuvvetli ve emniyetli bir kimseye delalet ettiğinden, herkes ondan imdat ve yardım talebinde bulunur ve ona itaat ederek, işi sonuçlanır ve maksadı hasıl olur. Demir kürek, zahmet ve meşakkatlere sabreden bir kadına, bazan da rızık, menfaat ve hastalıktan kurtularak sevince erişmeye delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..