Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Asılmak gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Asılmak gormek tabiri

Rüyada asılmak, yücelik ve nail olacağı valiliktir. Bundan dolayı valiliğe ehil bir kimse rüyada asıldığını görse, vali olur. Asılarak öldüğünü gören kimse, valiliği esnasında dinî inançları zayıflar. Asıldığında ölmeyip sağ kalsa, bir vilayete dindar ve adaletli bir vali olur.
Halk tabakasından birisi asıldığını görse, perişan olur ve kahra uğrar.
Deniz yolculuğunda bulunan bir kimse, rüyada asıldığını görse, onun hakkında hayra delalet eder. Rüyada idam edilmiş birisinin etinden yediğini gören kimse, ileri gelen birtakım şahıslardan hayır görür. Yüksek mevki sahipleri için idam edilmek hayra ve yüceliğe delalet eder.
Rüyada ölü bulunduğu halde yine idam edildiğini gören kimse, dini bozulmakla beraber dünyada şeref ve yüceliğe erişir. Hayatta olduğu halde asıldığını gören kimse, dini bozulmadan yücelik, şeref ve saltanata kavuşur.
Rüyada idam edildiğini, ancak ne zaman asıldığını bilmediğini görse ve o kimsenin de elinden çıkmış ve kaybolmuş bir malı varsa, o mal yine kendisine gelir ve ihtiyaçları görülür.
Idam edilerek öldürülen kimse, nail olacağı izzet ve yücelikte tekzip edilir.
Idam edilmiş bir kimsenin etini yediğini, ondan kan çıktığını ve yediği yerin belli olmadığını gören kimse, sultanın adamlarından birinin gıybetini yaparak günahkar olur. Kan çıktığından dolayı da, gıybet olunan adam sevap kazanır.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..