Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Arazi gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Arazi gormek tabiri

Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Arz ve arazi görmek; zevce ile tabir olunur. Arz satın aldığını gören, evlenir. Malik olduğu araziyi satan, karısını boşar. Arazisinin mahsul vermekte olduğunu görenin, nesli çok olur. Arazisinde hiç bir şey bitmediğini görenin karısı, çocuk doğuramaz.
Ibn-i Sirin demiştir ki: Kendisini geniş bir sahrada gören, yolculuğa çıkar. Arzı kazıp toprağı yediğini gören, mal bulur. Kuyu vb. bir şey yapmak için arzı kazdığını gören, malını hileyle kazanır. Kendisini arzın yuttuğunu gören, ya musibete yahutta karısı yüzünden mal kaybına uğrar. Geniş bir araziden dar bir araziye geçen Islamdan döner.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Yerin ayaklarının altında toplandığını yani küçüldüğünü görenin, eceli gelmiştir. Arzın altında titrediğini gören, korkuya düşer. Gözünün alabildiğine geniş bir araziye malik olduğunu görenin, kıymeti ve itibarı büyük olur. Böyle bir arazi satın alan, zengin ve kısır bir kadınla evlenir. Bilmediği geniş bir araziye malik olan, ya yabancı bir kadınla evlenir yahut dünyalığa kavuşur. Yeryüzünde oturduğunu gören, büyük makam ve itibar sahibi olur. Yere bir şeyle vuran, mukadder rızkı için yolculuk yapar. Bir yeri sattığını veya bir yere çıktığını gören hasta ise; vefat eder, zenginse; fakir düşer. Arzdan avuç avuç toprak alıp yediğini gören, zengin olur. Arzın genişlediğini gören, çok yaşar.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..