Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Öküz gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Öküz gormek tabiri

Rüyasında siyah bir öküze bindiğini gören, devlet hizmetine girer ve bundan faydalanır. Sarı öküze binmek; hastalıktır. Bir öküzün boynuzlarıyla, bulunduğu yerden uzaklaşan, azl edilir. Zarar görür. Yalnız boynuzladığını görmek, aile yüzünden üzülmektir. Öküz eti, bir alimin malına işaret eder. Derisi onun itibarıdır.
Cabir'ül Mağribi'ye göre iş gören bir öküzün kesilip parçalandığını görmek; bir şahsın katledilerek malının taksimine, çalışmayan bir öküzün kesildiğini görmek; o mekandaki muhteşem bir zatın vefatına işarettir. Bir öküzü katl edip etini yiyen, onun sahibini kahrederek malını alır. Zayıf ve rengarenk öküzlerin gezdiklerini görmek; bulaşıcı hastalığa, semiz öküzler ise; hayır ve berekete, tarlayı öküzle sürmek; bol ni'mete işarettir.
Ismail El'Eş-as demiştir ki: Bir öküzle uğraştığını gören, kıymetli bir zatla düşmanlık eder. Galip gelen dünyada kazanır.
Ibn-i Sirin diyor ki: Semiz öküzler görmek, berekettir. Zayıf ise bunun zıddıdır. Öküz eti maldır.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Öküzün kendisiyle konuştuğunu gören, hayret edilecek derecede refaha nail olur. Bir öküzü katledip etini yiyen, onun sahibini kahreder ve malını alır. Ayrıca bkz. Sığır.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..