Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Çukur kazmak gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Çukur kazmak gormek tabiri

Rüyasında birini içine atmak için çukur veya kuyu kazan, bir konuda hile yapar. Fakat, o hile sonra kendisine zarar verir. Bir su yolu kazdığını gören, rızkını temin edecek sebepler için çalışır. Bir kanal kazan, geçimi sebebiyle devlet başkanına müracaat eder. Birine zarar vermeyi düşünmeksizin kuyu kazmak evlilik işaretidir.
Bir gölü akıtmak üzere başka bir göl kazdığını görmek, devlet başkanı veya valinin azline, bu sebeple yerine başkasının geçeceğine işarettir. Mahzen kazdığını gören, bir kadının yanında çalışır. Fakat o kadına karşı hile yapar. Bir duvarın dibini kazmak, mal kazanmaya delalettir. Bir taşı kazan, katı kalpli birinden yardım bekler ve bu yardımı almak için gayret eder. Dağda kazı yapmak, münafık bir adamla işe teşebbüs etmektir. Saman yığınını kazan, bir işe başlar, bu sayede eline mal geçer. Hububat kümesini kazmak ise, o hububatın cinsinden kazanç sağlamaya işarettir. Madende kazı yapan, aynı tür maden sayesinde kar elde eder.
Açılan herhangi çukurun doldurulması, bir işten vazgeçmeye delalet eder. Bazı yorumcular için kazmak, sefer, devirip doldurmak ise, ikamettir. Güçsüz ve zayıf bünyeli yahutta hastası olan birinin bir yeri yıkmak suretiyle doldurması hayırlı değildir.
Bir kanalı doldurarak köprü haline getiren; rızkını, kuvvetini muhafaza eder, israftan kaçınır. Bir çarşıyı, binalarını yıkarak dolduran; eğer muktedir olabilecek biriyse, zulmeder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..