Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Tavaf gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Tavaf gormek tabiri

Kabeyi tavaf eden, hürriyetine kavuşur, tevbekar olur. Bekarsa, evlenir. Fakirse, durumu düzelir. Ehilse, mevki sahibi olur. Zenginse, serveti artar. Bazı tabirciler bu rüyayı adak ve yemin kefaretiyle yorumlarlar.
Rüyasında hacca gidip, Beytullah'ı tavaf ettiğini gören, dinde doğru yol üzerinde olur. Sevap kazanır. Korkularından kurtulur. Borcunu öder. Herkesin hakkına saygı gösterir. Bir rivayete göre rüya sahibi devlet başkanının hizmetine girer.
Kabeyi usulüne uygun olarak tavaf etmeyen, ibadetinde tembel davranır. Halkın Kabeyi tavaf etmesi, o insanların dindarlıklarına işarettir. Tavafın tamam olmadığını görmek; Islama lakayd kalmaya ve günah işlemeye delalettir.
Halkı tavafa davet eden yahut tavaftaki müslümanlara başkanlık ettiğini gören, Islama büyük bir hizmette bulunur. Halkın tavafına mani olan yahut usulünce tavaf edilmesini engelleyen, bid'at çıkarır. Dinin aslında olmayan şeyleri yaymaya çalışır. Devlet başkanı veya üst seviyedeki bir idarecinin halkı tavafa teşvik ettiklerini görmek; hükumetin dine hizmet edeceğine ve Islam aleminin zaferine işaret eder.
Hamile bir kadının tavaf ettiğini görmesi, hayırlı bir evlat sahibi olacağına delalet eder. Ihtiyar bir insanın aynı rüyayı görmesi, güzel bir akıbeti haber verir. Hulasaten bu rüya herkes için hayırlıdır ve saadet müjdecisidir. Kabe'yi tavaf ettiğini gören hasta, şifa bulur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..