Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Sabah gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Sabah gormek tabiri

Rüyada sabah görmek; vaadi yerine getirmektir. Sabahla ilgili rüyalarda kendini çirkin bir halde gören, günah ve küfür işler. Rüyasında sabah olduğunu gören, borçluysa; borcunu eda eder. Üzüntülüyse; feraha çıkar. Malı artar. Fakat, rüya sahibi kıskanç ve cimrilerden ise, malı telef olur.
Kirmani demiştir ki: Sabah rüyası, çiftçiler için çok iyidir. Berekete delalet eder. Kendisine ait bir şeyi kaybettikten sonra, sabahın olmasıyla beraber onu bulduğunu gören, davasında şahitler sayesinde haklı çıkar. Rüyasında sabahla beraber ortalığın ağardığını gören, hastaysa; ya şifa bulur yahutta vefat eder. Sayet rüya vefat habercisiyse, Allah'ın affına ve rahmetine mazhar olur. Sevabı ağır basar. Cemaatle sabah namazını kıldığını gören, ya sefere gider veya hacca niyetlenir. Bu rüya her haliyle hayırdır. Akıbeti güzel olur. Cennet-i Alaya girer.
Ibn-i Kesir demiştir ki: Rüyada sabah olduğunu görmek; hasta için şifa, borçlu için; eda, mahpus için; hürriyet, yolcu için; kolaylık, gurbette olan için ise, vatana selametle dönüştür. Bu rüya ayrıca, tevbe, hidayet, islam, bol rızk ve emniyettir.
Rüya sahibi, ahlaksız bir kadınla evliyse, ondan kurtulur. Düşmanı varsa, galip gelir. Devlet başkanının bu rüyayı görmesi, adaletli muamelesi ve devrinde huzur tesis etmesidir. Zulum içindeki bir insanın rüyasında sabah olduğunu görmesi; Allah'ın yardımıyla selamete çıkacağının habercisidir.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..