Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Nevruz gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Nevruz gormek tabiri

Bir kimse nevruz gününe kavuştuğunu görse, o kimsenin sevinç günlerinden birisi ona döner. Üzüntü ve şiddetten çıkar ve elinden çıkmış olan malı tekrar onun eline geçer.
Bir kimse rüyada nevruz gününün cuma gününe tesadüf ettiğini görse, Nil nehrinin orta halli bulunmasına, fesadın yayılmasına ve Mısırlıların mustarip olmalarına delalet eder. Nevruz cüVnartesi gününe tesadüf ettiğini görse, Nil nehrinin kabarmasına ve arazi üzerinde durmamasına, o senede veba hastalığının çok olmasına ve senenin kıtlık içerisinde geçmesine delalet eder.
Nevruzun pazar gününe tesadüf ettiğini görse, Nil'in bol olarak akmasına, kışın şiddetli olmasına ve ekinlerin bereketinin çok olmasına delalet eder. Nevruzun pazartesiye tesadüf ettiğini gö-se, Nil nehrinin çok gelmesine ve ekinden korkulmasına, kış günlerinde de hastalığın çok olmasına delalet eder.
Salı gününe tesadüf ettiğinin görülmesi, üzerinde zünnar olduğunu gören kimsenin erkek bir çocuğu olur. Bir Nıl nehrinin kesildikten sonra yeniden gelmesine ve orta halli olmasına, sonra da çoğalmasına ve kışın çok soğuk olmasına delalet eder.
Nevruzun çarşamba gününe tesadüf etmesi, Nil nehrinin orta halli olmasına, arazi üzerinde karar ve devamlı olmayıp süratli geçmesine ve sonbahar mevsiminin şiddetli soğuk olmasına delalet eder. Perşembe gününe tesadüf etmesi ise, .Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..