Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Mushaf-ı şerif gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Mushaf-ı şerif gormek tabiri

Rüyada görülen mushaf, melik ile veya din işlerinde itimad edilen Müslümanların hakimlerinden bir hakimle tabir edilir. Bundan dolayı bir kimse rüyada sultanın mushaf yazdığını görse, o sultan adaletli ve şeriatın tatbik edilmesine yardımcı olur.
Bir hakim rüyada mushaf yazdığını görse, o hakim ilim ve şöhreti hakkında cimri olur. Alim bir kimse rüyada mushaf yazdığını görse, ticaretinde yapacağı kazanca delalet eder. Rüyada bir melikin mushaf-ı yaladığını veya başkası tarafından yalandığının görülmesi, ölümüne delalet eder.
Hakim mushafı yalasa rüşvet alır. Melik, mushafı mahvettiğini görse, şehrinden çıkar. Mahveden hakim ise, ölür.
Rüyada mushafı eliyle mahvettiğini gören kimse, büyük bir günah işler. Sahid olan bir kimse rüyada mushafı diliyle mahvetse, yaptığı şahitlikten döner. Rüyada mushafı yüklendiğini veya satm aldığım gören kimse onun hükümleriyle amel eder.
Rüyada Resulullah (S.A.V.)'ın huzurunda mushaf-i Serifi okuduğunu gören kimse, onu ezberler. Rüyada mushafm yapraklarmı yiyen kimse, rüşvet yer. Halktan birisi kendisini mushafın yaprak ve satırlarım yediğini görse, o kimse Kur'an okumakla geçimini sağlar. . Mushaf kişinin nail olacağı hikmettir.
Bir kimse rüyada mushaf yazdığını görse, din, ilim ve ameli bir arada yapar ve insanlara faydalı olur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..