Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Havuz gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Havuz gormek tabiri

Bu rüya kadınlarla tabir olunur. Suyla dolu bir havuz görmek; olgun, akıllı, ağırbaşlı, itibarlı ve güzel bir kadınla yorumlanır. Böyle bir havuza sahip olduğunu yahut ondan su içtiğini gören, bu vasıflara malik bir kadınla evlenir. Havuzda yüzmek; iyi değildir. Fakat bazı-larına göre hayırdır. Havuzun dibine dalıp bundan zarar görmeyen, bir kadına aşık olup onun işleriyle ilgilenir. Bir rivayete göre, havuzda boğulmak; üzüntüye delalettir. Havuzun kuruması, iyi değildir. Havuzdaki merdiven basamakları sahip olunacak evlada veya akrabaya işarettir. Bu rüya, aynı zamanda ömrü temsil eder. Merdiven basamaklarının sayısı, ömrün geri kalan kısmıdır.
Kirmani demiştir ki: Suyu temiz bir havuz görmek; güzel, mükemmel ahlaklı ve helal mal sahibi bir kadına ve onunla evliliğe delalettir. Suyu pis ve bulanık bir havuz görmek; bunun tersidir. Rüya sahibi böyle bir kadınla evlenir.
Abdulgani'en Nablusi'ye göre havuz rüyası; şerefli, cömert, hayırlı, kudretli bir insanla tabir edilir. Uyku aleminde su dolu havuz gören, böyle bir zattan menfaat görür. Havuzdan abdest alan, Allah'ın izniyle tasadan kurtulur. Hanesine havuz yaptığını gören, cömert ve himmet sahibi büyük bir zata hizmet eder. Havuzun suyunun ağzına kadar dolduğunu ve herkesin bundan istifade ettiğini görmek; cömert bir padişahın halka lutuf ve ihsanda bulunacağına işaret eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..