Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Halife gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Halife gormek tabiri

Halifelerden birini güler yüzlü, yumuşak tavırlı ve sükunetle konuşurken görmek; dünya ve ahiret hayatı için hayır ve menfaattir. Rüyayı gören, itibar ve mevki sahibi olur. Bir halifenin kendisine meşru bir iş için buyruk verdiğini gören; iki cihanda selamet bulur. Halifenin kendisine bir sözleşme yazdığını gören; hükümdardan iyilik görür. Layıksa bu şeref ve makama nail olur. Halifenin kendisine hil'at gibi kıymetli bir kaftan veya elbise giydirdiğini, kucakladığını, ata bindirdiğini yahut bir eşya verdiğini gören; itibarı ve paye sahibi olur. Halifenin kendisiyle konuştuğunu görmek; devlet başkanı veya yardımcısının nazarında makbul ve muhterem sayılmaya işarettir. Halifenin kendisiyle çekiştiğini, kavga ettiğini gören, düşmanına karşı galip gelir, ihtiyacı görülür. Fakat, halifenin kendisine öfkeyle ve asık suratla baktığını görmek; dinde eksikliktir.
Cabir'ül Mağribi demiştir k: Rüyasında halife olduğunu gören, layıksa çok yüksek mevkilere ulaşır. Buna mukabil böyle bir vazife için ehil olmayan birinin aynı rüyayı görmesi, kötü şöhrete delalettir yahut fena bir haber alır veya bedelini ödemesi icap eden bir zarara uğrar. Rüyada halife olmak umumiyetle iyi değildir.
Halifeyle bir sofrada oturup, aynı kaptan yemek; üzüntüye işarettir.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..