Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Binmek gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Binmek gormek tabiri

Bir kimse rüyada bir hayvana bindiğini görse, nefsine uyar. Rüyada bütün hayvanlara binmek, izzet ve saltanattır. Rüyada iyi beceremeyerek bir ata bindiğini görse nefsinin isteklerine tabi olur.
Eğer güzel biner, kendini ve atı iyi tutarsa, o kimse nefsine hakim olur. Bütün takım ve aletleri ile bir ata bindiğini ve kendisinin evi ve haline münasip olarak da hizmetçisi ve çalımı olduğunu görse, o kimse ecdadının izzet ve devletine ve memleketine vasıl olmasına delalet eder.
Zorla bir adamın boynuna bindiğini gören kimsenin ölümüne ve kahren cenazesini yüklenip götürmesine delalet eder. Rızası ile bir adamın boynuna binse, o adam o kimsenin külfet ve eziyetine tahammül eder. Bazı tabirciler, o kimse çetin ve müşkül bir iş talebinde bulunur, dediler. Eğer o kimseyi boynundan düşürüp terketse, o kimsenin Istediği işi noksan kalır. Hayvana tersine binse, özür kabul etmemesine, nasihat dinlememesine, Ihtiyaç zamanında arkasını dönmesine yahut arkadan veya hayız zamanında hanımına yaklaşmasına delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..