Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Akıl hastanesi gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Akıl hastanesi gormek tabiri

Rüyada akıl hastanesini görmek, hamama delalet eder. Çünkü hamam cin ve şeytanın avret mahallerinin açıldığı ve çirkin şeylerin meydana geldiği yerdir. Bazen akıl hastanesini görmek, mektebe delalet eder. Çünkü mektepte çocuklar için nazikane muamele yapılır ve okumakla kendisine fayda verecek şeylerde onlara Israr edilir. Bazen da akıl hastanesi görmek, oyun yerlerine, karma karışık seslere, batıl ve manasız kelimelere, malın elden gitmesine ve çoluk çocuğundan ayrılmaya delalet eder.
Bir ölü akıl hastanesinde görülse, o ölünün cehennemde olduğuna delalet eder. Çünkü akıl hastanesi zincir ve pranga bulunan bir yerdir.
Bir kimse rüyada kendisini hastalarla beraber akıl hastanesinde olduğunu görse, bu rüya şeriatça hapsedilmesine, delilerle beraber bir arada olduğunu görse, gören kimse, suçlu ve canilerle beraber hapse atılmasına delalet eder. Eğer bu rüyayı gören sağlamsa, hastalanır, eğer hasta ise, hastalığı uzar. Yahut yabancı bir yerde ya da şehit olarak ölür. Bazen da bu hastaneyi görmek, fakir için erişeceği genişlik, kolaylık ve rahatlığa kavuşması ile insanlardan bir şey istememesine delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..